• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

МЗС України відправив ноту країни-агресора з-за посягання на "Херсонес"

Реклама на dsnews.ua
У зв'язку з намірами Кримської і Сімферопольської єпархії РПЦ взяти в церковну власність частину споруд українського об'єкту "Херсонес", МЗС України направило ноту протесту МЗС Росії

З посиланням на резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 і 71/205 від 19 грудня 2016 року, яким підтверджується суверенітет і територіальна цілісність України в межах її международнопризнанных кордонів, а також рішення 194-й, 195-ї, 196-му, 197-му, 199-ї та 200-ї сесій Виконавчої Ради ЮНЕСКО "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)", прийнятих протягом 2014-2016 років, у ноті в черговий раз висловлюється вимога до РФ як держави, здійснює тимчасову незаконної окупації українських територій, забезпечити виконання своїх зобов'язань по міжнародному праву. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на відомство.

МЗС України, зокрема, відзначає, що, перебуваючи в Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, український об'єкт "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора" вимагає особливого режиму захисту, передбаченого положеннями Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини 1972 року, Стороною якої є Російська Федерація.

У ноті також звернули увагу на положення Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року, згідно з якими держава, здійснює окупацію, зобов'язана забезпечити належну охорону культурних цінностей і повага до них.

МЗС України підкреслює, що будь-яке втручання в цілісність об'єктів культурної спадщини, які знаходяться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, будуть розцінюватися українською стороною як порушення Росією своїх обов'язків як держави-окупанта з покладанням на неї за такі дії міжнародно-правової відповідальності.

Нагадаємо, в жовтні 2015 року російський уряд віднесло "Херсонес Таврійський" до об'єктів культурної спадщини РФ. У відповідь український МЗС назвав це рішення "рейдерством".

У свою чергу ЮНЕСКО заявив, що не визнає приналежність "Херсонеса Таврійського" до Росії.

Як повідомляла "ДС", Кримська єпархія Російської православної церкви збирається домагатися передачі у власність 24 об'єктів заповідника "Херсонес Таврійський".

    Реклама на dsnews.ua