• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини через втручання в місцеві вибори

Реклама на dsnews.ua

У МЗС України запросили посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто для вручення йому ноти протесту через політичну агітацію угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України 25 жовтня 2020 року

Про це повідомили в пресслужбі міністерства закордонних справ, передає "ДС".

"Угорському дипломату доведена позиція МЗС про неприпустимість винесення в публічний простір заяв офіційними особами Угорщини, особливо в день виборів, з закликами до громадян України угорського походження голосувати за Партію угорців — Товариство угорської культури Закарпаття", — йдеться в повідомленні.

На думку МЗС, такі дії угорських чиновників суперечать українському законодавству, яке забороняє іноземцям брати участь у передвиборній агітації.

Також міністерство закликало угорську сторону поважати законодавство України і не робити кроків, які свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України і не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин, заявили в МЗС.

Нагадаємо, в жовтні ОПОРА зафіксувала незаконну агітацію державного секретаря Угорщини з питань національної політики Яноша Арпада Потап під час поїздки по Закарпатській області. Існують відеозаписи, де він на зустрічі з угорської громадою відкрито закликав голосувати за "КМКС" Партія угорців України ". Згідно із законодавством України, іноземці не мають права брати участь в агітації на виборах.

Пізніше МЗС України заявив, що неодноразово фіксувало ознаки політичної агітації державними службовцями Угорщини під час їх візитів до Закарпатської області. У відомстві закликали правоохоронні структури "дати свою оцінку" цим діям.

При цьому в МЗС Угорщини заперечують, що угорські чиновники займаються політичною агітацією під час візитів в Закарпатську область.

    Реклама на dsnews.ua