• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Михайло Пасічник може зайняти місце Максима Степанова в МОЗ, — ЗМІ

У екс-глави Держлікслужби Михайла Пасічника, який з початку року є радником глави Офісу Президента Андрія Єрмака, найбільші шанси очолити Міністерство охорони здоровʼя після звільнення Максима Степанова

Михайло Пасічник
Михайло Пасічник
Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє "РБК-Україна", в останній раз Пасічник публічно засвітився під час скандалу, повʼязаного з банкрутством мережі аптек "Фалбі", яка належала саме йому.

"Наприкінці квітня 2020 року було розпочато процедуру банкрутства "Фалбі". Тільки виручених грошей від продажу майна, що залишилося не вистачить навіть на покриття боргу перед Укрексімбанком, який на сьогодні становить вже 1 млрд гривень. Dragon Capital в червні в ході розпродажу купила найбільший актив "Фалбі" — складський комплекс в Святопетровском — всього за 145 млн гривень", — йдеться в статті.

На думку журналістів, Пасічник має досить специфічні навички в галузі фармацевтичного ринку, і до його послуг вдавалися вже неодноразово попередні влади. В останній раз Пасічник зʼявлявся в публічному просторі в 2014 році, коли міністр охорони здоровʼя Олег Мусій призначив його главою Держлікслужби, органу, що відповідає за ліцензування та контроль над виробництвом і торгівлею ліками.

"Перші ж дні Пасічника на чолі Держлікслужби тоді були відзначені гучним скандалом. Почав він з видачі дозволу на реалізацію і застосування заборонених раніше препаратів індійського виробника "Дженом Біотек". 40% всього обороту "Дженом Біотек" становив кодеїновмісний препарат "Кофекс", що активно використовувався наркозалежними при кустарному виробництві наркотиків. Після рішення Пасічника про повернення "Кофекс" в Україні препарат був виявлений в великих кількостях на аптечних складах "Фалбі", — йдеться в статті.

За інформацією видання, Пасічника повʼязують з ще одним кодеїновмісним препаратом, тільки вже українського виробництва — "кодтерпіном". Його виробляють на одеському підприємстві "Інтерхім". Офіційно препарат називається протикашльовим засобом, але за своїм складом він давно визнаний "аптечним наркотиком" №1 в Україні. "Кодтерпін", як і індійський "Кофекс" широко використовується для приготування наркотику "крокодил".

    Реклама на dsnews.ua