• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Милованов ухильно відповів на питання про користь локдауна

Реклама на dsnews.ua

Пандемію коронавірусу в Україні необхідно взяти під контроль, оскільки постійне збільшення кількості нових випадків зараження буде негативно позначатися й на економіці

Про це заявив радник глави Офісу президента, колишній міністр економіки Тимофій Милованов, передає "ДС".

При цьому він вважає, що масове тестування громадян на COVID-19 не є "панацеєю" в ситуації, що склалася.

Відповідаючи на питання про те, що в довгостроковій перспективі гірше для країни — збільшення смертності від коронавируса або падіння економіки, Милованов вирішив навести приклад Київської школи економіки.

"Цей трейд-офф, вибір між економікою і безпекою людей існує тільки в короткостроковому періоді — сьогодні/завтра, в найближчий місяць. У довгостроковому періоді це складно пояснити. Якщо ми не зробимо локдаун, в якийсь момент хворіти буде половина людей, або третину. Розповім про Київську школу економіки. Ми відкрилися у вересні. Через місяць в аудиторії зʼявилися хворі — пішли на самоізоляцію на два тижні. Вийшли. Через 7 сім днів групу знову закрили, тому що знову є хворі. Якщо не буде локдауна і контролю, така ситуація буде постійно. Спотворення економічної ситуації так чи інакше буде. Тому потрібно взяти пандемію під контроль", — сказав він в інтервʼю інтернет-виданню Lb.ua.

Радника Андрія Єрмака також запитали про масове тестування громадян. "З тестуванням проблема. Для чого нам потрібно тестування? Воно ж не лікує людей, просто дозволяє розуміти, де ситуація гірша, де краще. Моя точка зору: тестування необхідно для адаптивного карантину. Тоді воно повинно бути обовʼязковим і жорстким … Але одним тестуванням пандемію не подолати", — висловився Милованов.

Як писала "ДС", 29 листопада глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що ймовірність введення жорсткого карантину в Україні становить 90%. При цьому Кабмін розглядає так званий "інтелектуальний локдаун". Наступного дня, 30 листопада, у ЗМІ зʼявилася інформація, що у Кабінеті міністрів підтримали рішення про введення жорсткого карантину в період з 23 грудня по 15 січня. Водночас в Офісі президента запевнили, що точної дати введення локдауну ще не має.

    Реклама на dsnews.ua