• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Мін'юст роз'яснив ситуацію щодо обов'язкової вакцинації школярів

В Україні існує перелік обов’язкових профілактичних щеплень, які прописані в календарі вакцинації, і дітям, які не отримали ці щеплень, не дозволено відвідувати дитячі заклади

Реклама на dsnews.ua

Це передбачено законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", інформує "ДС" із посиланням на розʼяснення Міністерства юстиції.

Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти 10 хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, ХІБ-інфекції.

Також з 2022 року обов’язковою стане вакцинація проти пневмококової інфекції.

В Мінʼюсті зазначають, що від часу "ЗМІ вибухають обуреннями щодо обов’язкового щеплення дітей і права кожної родини самостійно вирішувати, чи вакцинувати їм свою дитину, чи ні".

У відомстві кажуть, що так: якщо дітям зробили щеплення з порушенням графіку у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів дітей можуть прийняти до відповідного дитячого закладу та дозволити відвідувати його.

Благополучна епідемічна ситуація – це коли в країні не реєструють зовсім або реєструють поодинокі випадки інфекційних хвороб, а також немає умов для поширення цих хвороб. 

Окрім того, існує Перелік медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень. Якщо у дитини є відповідні протипоказання, то вона може відвідувати школу чи садок без вакцинації. Разом з тим діти, які не отримали профілактичні щеплення не через медичні протипоказання, не мають права відвідувати дитячі колективи.

"Така відмова не порушує право на освіту, оскільки в Україні є можливість обирати форму освіти, зокрема дистанційну або сімейну (домашню). Це передбачено статтею 9 законом "Про освіту"… До речі, відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. З іншого боку, інші діти в школах мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання… Зробивши щеплення, ви захищаєте не лише себе, але й осіб, що не можуть бути вакцинованими через медичні протипоказання", – пояснюють у Мін’юсті.

Також у відомстві прокоментували можливість у суді оскаржити відмову у допуску до дошкільного навчання: "Якщо ви вважаєте, що право вашої дитини щодо доступу до дитячого садочку через відмову у проведенні вакцинації порушено, ви, звісно, маєте право на звернення до суду з позовною заявою, проте судова практика з цього питання доволі однозначна"

Найновішим є рішення Верховного Суду від 17 квітня 2019 року у справі № 682/1692/17 про законність недопуску до дитячих закладів без обов’язкових щеплень. ВС у своєму рішенні зазначив, що вимога про обов’язкову вакцинацію населення проти особливо небезпечних хвороб з огляду на потребу охорони громадського здоров’я, а також здоров’я зацікавлених осіб, є виправданою. Тобто в цьому питанні переважає принцип важливості суспільних інтересів над особистими.

Нагадаємо, на початку лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №4142 про "примусову вакцинацію". Ця ініціатива робить обовʼязковою вакцинацію учнів шкіл та вихованців дитсадочків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua