• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Мін'юст США вимагає конфіскації майна по справі Коломойського і Боголюбова

Реклама на dsnews.ua

Міністерство юстиції США вимагає конфіскації двох обʼєктів комерційної нерухомості, які, за його даними, були придбані на кошти, незаконно привласнені у ПриватБанку в Україні

Відповідна інформація міститься у заяві на сайті Мінʼюсту США, інформує "ДС".

Як зазначається, Сполучені Штати подали два цивільні позови про конфіскацію майна в окружний суд Південного округу Флориди, стверджуючи, що комерційна нерухомість у Луїсвіллі (Кентуккі) і Далласі (Техас) придбана з використанням коштів, які було незаконно привласнені із ПриватБанку. Тому, зазначає Мінʼюст, майно підлягає конфіскації на підставі федерального законодавства про відмивання грошей, пише Укрінформ.

"У позовах стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, одним з найбільших банків України, обманним шляхом привласнили кошти банку на мільярди доларів. Обидва отримували шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008 по 2016 рік, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України", — йдеться у заяві американського міністерства.

У скаргах стверджується, що вони (українські олігархи) відмивали частину злочинних доходів "за допомогою безлічі банківських рахунків підставних компаній, перш за все в кіпрському відділенні ПриватБанку, до того, як переказати кошти у Сполучені Штати".

Разом з тим Мінʼюст США нагадав, що всі відповідачі вважаються невинуватими, доки їх провина не буде доведена в суді.

Як писала "ДС", раніше видання The Washigton Post повідомило, що міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, а також у використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей у Сполучених Штатах. У справі також фігурує партнер Коломойського і колишній співвласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов. Зазначається, що понад рік федеральні агенти відстежували мільйони доларів, які були відправлені в США від компаній, що належать Коломойському та Боголюбову, для купівлі обʼєктів нерухомості, в тому числі чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда (штат Огайо), в період приблизно з 2008 року та наступних пʼяти років.

Нагадаємо, 4 серпня співробітники ФБР США влаштували обшук в офісі рієлторської компанії в центрі Клівленда, яка пов'язана з Ігорем Коломойським.

Український олігарх є акціонером компанії Optima, яка володіє нерухомістю в Клівленді (штат Огайо). Він та його партнери з компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості. За даними видання Miami Herald, на скупку тутешніх активів Optima витратила близько $250 млн. Партнери Коломойського з інвестицій в США — це Мордехай Корф (Мотті) та Урі Лейбер, вихідці з єврейської громади штату Флорида.

    Реклама на dsnews.ua