• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Мін'юст: Зеленський збереже легітимність після закінчення терміну, але буде багато "крику і шуму"

Володимир Зеленський збереже повноваження президента після закінчення п'ятирічного строку 21 травня, а звернення до Конституційного Суду щодо легітимності президента "не має сенсу"

Реклама на dsnews.ua

Про це міністр юстиції України Денис Малюська заявив у інтерв'ю "ВВС News Україна", передає "ДС".

"Ні, він не втратить своєї легітимності… Повноваження президента тривають до обрання наступного", – сказав міністр.

За його словами, багато норм Конституції сформульовано так, що вони можуть "дати ґрунт для спекуляцій".

"Той, хто хоче знайти, до чого придратися, чи на чомусь побудувати якусь теорію змови, – то він це знайде. Тому варто очікувати багато шуму і крику, особливо базуючись на тому, що автори-розробники Конституції мало вірили в реалістичність повномасштабної війни за участю України й тому досить незграбно повелися стосовно відповідних норм, які прописані в Конституції", – вважає Малюська.

Посадовець, додав, що потенційне рішення Конституційного Суду з цього питання "лише збільшило б різночитання".

"Напевно, зараз це вже пізно робити, тому що саме таке звернення означає, що питання є і є сумніви, вони обґрунтовані, і нам треба цілий авторитет КС, який би цю ситуацію врегулював.

Враховуючи комунікаційну й безпекову ситуацію в країні, зараз офіційно й публічно ставити під сумнів легітимність президента було б величезною помилкою, тому я думаю, що зараз немає сенсу звертатися до КС", – пояснив Малюська свою позицію.

Він підтвердив, що всі рішення Зеленського після 21 травня будуть "абсолютно чинними".

Як писала "ДС", 29 квітня офіційний Київ повідомив секретаріат Ради Європи про зміну переліку винятків із власних зобов’язань за документами РЄ, у тому числі Європейською конвенцією з прав людини та основних свобод (ЄКПЛ)

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua