• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Мінфін підрахував втрати від рішення КСУ, рахунок йде на мільярди доларів

Реклама на dsnews.ua

Через рішення Конституційного суду Україна ризикує втратити вже узгоджене фінансування від Світового банку, ЄС і МВФ на загальну суму в кілька мільярдів доларів. Крім того, від України можуть зажадати дострокового повернення вже виділених коштів на суму майже $13 мільярдів

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, інформує "ДС" з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

"Держбюджет буде виконаний повністю за умови отримання $ 6,2 млрд запозичень від офіційних кредиторів. Тобто поки є фіскальний розрив в $ 3,5 млрд, який повинні профінансувати. Країна не може собі дозволити втратити ці кошти. Скажу лише, що для держави це критична необхідність", — заявив Марченко.

При цьому він підкреслив, що за оцінкою керівної ланки Світового банку, рішенням КСУ Україна порушує свої зобов'язання за програмою про багатосекторну позику на політику розвитку (DPL).

"Це ставить під загрозу всі проєкти Банку з Україною. Загалом, мова йде про $ 2,23 млрд", — повідомив Марченко.

За словами міністра, Україна ризикує в 2020 році втратити два транші Міжнародного валютного фонду по $ 700 мільйонів, а також 600 млн євро в рамках допомоги Євросоюзу і $ 350 млн дол. — від Світового банку. (В сумі $ 2,45 млрд. — Ред.). У 2021 році Україна може втратити ще $ 1,5 мільярда від МВФ, 600 млн євро від ЄС і $ 350 млн. Від Світового банку.

"Наприклад, вже майже готовий до висновку проєкт з МБРР про протидію в Україні COVID-19 обсягом $ 300 млн в рамках програми "Модернізація системи соціальної підтримки населення України". Переговори щодо підписання заплановано на 16 листопада, а схвалення Бордо Світового Банку — на 11 грудня. Втім, через рішення КСУ ці питання заблоковані", — розповів міністр.

"Розвиток в Україні антикорупційної інфраструктури — ключова умова всіх міжнародних фінансових програм, починаючи з 2014-го. Тому зараз існує ризик вимог дострокового повернення виділених коштів. Це — близько $ 10,7 млрд від МВФ і 2,2 млрд євро від ЄС", — уклав Марченко.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій в Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

    Реклама на dsnews.ua