• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Мінінфраструктури: "Велике будівництво" запустило масштабну реформу будівельної галузі

Старт програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" у 2019 році запустив значні зміни у галузі дорожнього будівництва. У найближчі роки українські компанії можуть вийти на міжнародні ринки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні міністра інфраструктури Олександра Кубракова за підсумками міжнародного конгресу "Дороги майбутнього" у Facebook, передає "ДС".

"Інтерес до українського дорожнього ринку висловлюють світові лідери галузі. Очікуємо нових гравців в Україні та впевнений, що вже до 2024 року і вітчизняні компанії виходитимуть на міжнародні інфраструктурні ринки", — повідомив він.

Наразі у дорожньому будівництві продовжується впровадження сучасних світових практик і стандартів.

"У 2020 році, завдяки спільним зусиллям профспілки та дорожніх компаній, нам вдалося підвищити мінімальну зарплату дорожників та зафіксувати її в галузевій угоді. Наразі вона становить майже 11 тис. грн", — розповів Кубраков.

За його словами, наступним кроком стане впровадження в Україні міжнародних стандартів ціноутворення. Наявна радянська ресурсна система, яка розрахована виключно на планову економіку, не дозволяє ринку працювати на повну.

"Натомість міжнародні підходи мотивують компанії до використання нової техніки й матеріалів, не обмежують заробітну плату робітників, сприяють конкуренції та застосуванню нових технологій. Ми очікуємо, що відповідний законопроєкт №2234 парламент прийме вже цього року", — сказав міністр інфраструктури.

Завдяки реформі ДАБІ дорожні служби з наступного року почнуть відходити від практики поточних середніх ремонтів на користь капітальних. Досягти цього дозволив запуск нової структури – ДІАМ, а також цифровізація та автоматизація усіх процесів. Такі принципи будуть зафіксовані у законопроєкті №5655.

"Значний прогрес маємо із сертифікацією Укравтодору за міжнародними стандартами закупівель і попередження корупції. В рамках спільного з ЄБРР проєкту Укравтодор стане першою державною інституцією, яка буде сертифікована за міжнародною системою CIPS", — заявив Кубраков.

Він додав, що вже затверджено План антикорупційних заходів Укравтодору, розроблений Базельським інститутом державного управління.

"Здійснені та заплановані реформи мають забезпечити сталість результатів "Великого будівництва" у майбутні роки", — резюмував Кубраков.

Як раніше повідомлялося, програма "Велике будівництво" створила понад 200 тис. робочих місць у період пандемії коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua