• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Міністерство інфраструктури України запустило сервіс зовнішнього електронного документообігу DocsET

Як позбавити транспортну галузь від необхідності робити зайві дії? Створити портал e-transport.gov.ua на якому будуть доступні всі послуги онлайн. Тепер на ньому зʼявився новий сервіс — система зовнішнього електронного документообігу DocsET

Реклама на dsnews.ua

Портал

Для здійснення перевезень, необхідно отримувати різноманітні дозволи, ліцензії та інші документи. Щоб полегшити життя транспортним компаніям і їх клієнтам, на початку 2020 року Міністерство інфраструктури України запустило сервіс e-transport.gov.ua, на якому акумулюються онлайн-послуги для громадян і бізнесу, повʼязані з перевезеннями. На сайті можна оформити ліцензії та дозволи на перевезення вантажів, є розділи з аналітикою, статистикою.

За реалізацію проєкту відповідає державне підприємство "Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки".

Вибір вендора: швидко — ключове слово

"Нам було критично важливо знайти рішення, яке ми могли б впровадити максимально швидко, терміново закрити ті дірки, які існували в документообігу галузі, — згадує Борис Скляренко, проєктний менеджер ДП "Галузевий центр цифровізації і кібербезпеки".

У підсумку, швидкість впровадження, функціональність, гнучкість і можливість кастомізації відповідно до запитів галузі, стали визначальними факторами. Вибір був зроблений на користь програмного рішення Deals, розробленого компанією Intecracy Deals. Саме на його базі було створено систему DocsET.

White Label

"Існує дві версії системи зовнішнього, юридично значущого документообігу Deals: онлайн і онсайт, — пояснює Олександр Вернигора, генеральний директор Intecracy Deals. — У першому випадку, все просто. Ви отримуєте онлайн-систему з повною функціональністю. Другий варіант — система Deals онсайт. Вона має ту ж функціональність, але при цьому її можна розгорнути не тільки в хмарі, а й на сервері замовника. Її можна брендувати, кастомізувати, додавати нові функції, виходячи з потреб замовника. Саме на базі Deals онсайт були розроблені системи зовнішнього документообігу Star.Docs для Київстар і DocsET для Міністерства інфраструктури".

Модуль єдиного сервісу ідентифікації id.gov.ua; можливість оплати за користування послугами через платіжний центр pay.gov.ua; інтеграція DocsET з системою електронної взаємодії органів виконавчої влади СЕВ ОВВ, розробка мобільного додатка для Android і iOS на базі рішення, яке вже є в системі Deals — все це було впроваджено в систему. Незабаром вони повинні зʼявитись і в DocsET.

Рішення

Зараз система знаходиться в стадії дослідної промислової експлуатації.

Вона працює з 14 квітня 2020 року. Веб-ресурс DocsET, через який можуть працювати галузеві підприємства вже доступний на порталі e-transport.gov.ua.

"Незабаром ми плануємо запустити проект Smart Ticket, який дозволить інтегрувати системи залізничного, авіаційного та міського транспорту. Зараз активно тестується його перша версія. Другий проект, над яким ми зараз працюємо — національний транспортний процесинг. Він дозволить навіть невеликим містам, без побудови власного процесингу, реалізовувати такі проекти, як електронний квиток. У перспективі, ми хочемо, щоб на порталі e-transport.gov.ua були зосереджені всі послуги, повʼязані з будь-якими видами транспорту як для комерційних компаній і держструктур, так і для звичайних громадян", — каже Володимир Набоков, Генеральний директор ДП "Галузевий центр цифровізації і кібербезпеки ".

    Реклама на dsnews.ua