• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Міністерство культури стурбували обшуки в музеї Революції Гідності

Реклама на dsnews.ua

У Міністерстві культури та інформполітики заявили, що здивовані та уважно стежать за подіями довкола обшуків у музеї Революції Гідності напередодні Дня гідності і свободи

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Мінкульту, передає "ДС".

"Викликає певне здивування проведенням слідчих дій в Національному музеї Революції Гідності напередодні Дня Гідності та Свободи, особливо з урахуванням того, що ухвала суду щодо проведення обшуку були прийнята ще 2 листопада 2020 року.

Міністерство культури та інформаційної політики України закликає утриматися від емоційних висловлювань та політичних спекуляцій на темі Революції Гідності.

Також просимо компетентні органи всебічно, оперативно, неупереджено та, враховуючи суспільну важливість та чутливість питання, у максимально можливий відкритий та прозорий спосіб розслідувати всі обставини справи", — сказано в повідомленні Мінкульту.

У міністерстві відзначають, що підозра серйозна і йдеться про велику суму бюджетних коштів, тож співробітники музею надають повне сприяння слідству.

Підставою для обшуків став договір про виконання будівельних робіт меморіального комплексу.

У відомстві додали, що мова йде про підприємство-підрядника робіт, яке підозрюється у тому, що з 2018 року здійснювало взаємовідносини з фіктивними суб'єктами господарювання.

Нагадаємо, вранці 19 листопада правоохоронці проводили обшуки в Національному музеї Революції Гідності в Києві. Слідчі підозрюють чиновників меморіального комплексу в розкраданні 100 млн гривень, виділених на реконструкцію обʼєкта. Триває досудове слідство у ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Раніше народний депутат фракції "Європейська солідарність", колишній директор Українського інституту національної памʼяті Володимир Вʼятрович назвав обшуки в Музеї Революції Гідності "чекістським почерком".

    Реклама на dsnews.ua