• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Міністр економіки розповів, яким має бути новий глава НБУ

Реклама на dsnews.ua
Новий глава Національного банку України повинен бути не занадто консервативним

Про це міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"З моєї точки зору, новий керівник НБУ повинен бути не занадто консервативним... Хотілося б, щоб новий глава НБУ працював над пом'якшенням монетарної умов, над доступом економіки до кредитних ресурсів", - сказав міністр.

Він зазначив, що для зростання економіки на 7-8% ВВП, необхідно кредитування в 320-400 млрд грн щорічно. Тоді як у минулому році цей показник для України був на рівні 100 млрд грн.

"Якщо НБУ буде проводити політику збільшення кредитного ресурсу, ми з боку уряду створенні умови для посилення позитивного ефекту від цього. І переламаємо те, що ще з часів кризи 2008 року ніхто не міг зробити. До цього часу економіка розвивалася і зростала, а яка була база? Кредитування", - пояснив Петрашко.

Як повідомляла "ДС", 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску.

У свою чергу, в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

    Реклама на dsnews.ua