• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Міністр фінансів пообіцяв, що держбюджет-2021 обійдеться без "коронавірусного" фонду

Реклама на dsnews.ua

У проєкті державного бюджету на 2021 рік не передбачені видатки на додаткові фонди, такі як фонд по боротьбі з коронавірусною інфекцією

Про це 14 вересня, на брифінгу щодо проєкту держбюджету на 2021 рік, сказав міністр фінансів Сергій Марченко, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"У нас не передбачається додаткових фондів таких, як Covid-19, ми видатки спрямували на прямих головних розпорядників — це МОЗ та Міносвіти, тому цієї програми вже не буде в наступному році",- сказав Марченко.

Також він додав, що оскільки було проведено реформу територіального устрою та скорочено кількість районів, то в цій частині буде суттєве вивільнення видатків саме за цим напрямком. За іншими напрямками бюджету, жодних скорочень видатків не передбачається.

Міністр фінансів наголосив, що проєкт державного бюджету на 2021 рік було підготовлено таким чином, щоб його можна було виконати незалежно від того, який міністр фінансів буде наступного року. "Ми намагались зробити його максимально реалістичним і не вдаватись у формат "давайте зробимо красивий бюджет", щоб потім можна якийсь тиждень пересидіти в кріслі міністра. Тому чи я буду міністром фінансів в наступному році чи наступний міністр фінансів, але він зможе цей бюджет виконати",- підкреслив Марченко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив проєкт розпорядження про "Деякі питання здійснення державного фінансового контролю", яким зобовʼязав Державну аудиторську службу проконтролювати використання коштів коронавірусного фонду.

Раніше партія "Європейська солідарність" заявила про витрачання коштів фонду боротьби з COVID-19 на цілі, які не повʼязані безпосередньо з боротьбою з коронавірусом.

Наприкінці серпня в Кабміні визнали, що в "коронавірусному" фонді, в якому було понад 64 млрд грн, не залишилося грошей. Разом з тим президент України Володимир Зеленський заявив, що у фонді є кошти, а поширювана про нього інформація нібито не відповідає дійсності.

    Реклама на dsnews.ua