• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов: кар'єра, зв'язку і цитати

Сьогодні, 4 березня, Верховна Рада України призначила новим міністром розвитку громад і територій Олексія Чернишова
Олексій Чернишов. Фото: koda.gov.ua
Олексій Чернишов. Фото: koda.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Чернишов народився в Харкові 4 вересня 1977 року.

Вищу освіту здобував у рідному місті. У 1999 році закінчив Харківський гуманітарний університет "Народна українська академія" за спеціальністю "економіка підприємства", а в 1996-2002 рік навчався у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю "правознавство".

У 1999 році пройшов професійний курс за стандартами міжнародного Інституту управління проектами Project Management Institute, програма "Управління проектами" на базі компанії "Westinghouse", штат Пенсільванія, США.

Детальніше про новий склад Кабінету міністрів України читайте тут: Кабмін Шмигаля. Хто ці старі-нові міністри

Кар'єра

У студентські роки Він працював в IT-компанії "Telesens" (дочірня структура німецького "Telesens AG", Кельн, Німеччина). У 2002 році спільно з партнерами викупив українську частину групи, яка стала самостійною компанією.

Після поулчения вищої освіти очолив фінансово-економічну групу концерну свого батька Михайла Анатолійовича Чернишова "Вестрон".

Реклама на dsnews.ua

На початку 2000 років Чернишов успішно займався в Харкові бізнесом, пов'язаним з комерційною нерухомістю.

У 2004 році Чернишов став віце-президентом з розвитку ПРАТ "Концерн АВЕК і Ко", з листопада 2005 року став президентом концерну. Засновником і співвласником "АВЕК" є великий харківський підприємець Олександр Фельдман, який є нардепом від "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука.

У Верховній Раді V, VI і VII скликань Чернишов був помічником-консультантом народного депутата Олександра Фельдмана на громадських засадах.

З 2008 по 2013 рік - голова наглядової ради концерну і групи "АВЕК".

У 2012 році Чернишов заснував інвестиційно-девелоперську компанію "Eastgate Development".

У 2014 році Чернишов заснував інвестиційну компанію "VI2 Partners" з офісами у Києві та Відні.

У жовтні 2017 році компанія Чернишова "VI2 Partners" придбала частку акцій мережі супермаркетів "Фуршет" у французького оператора "Auchan Group". Ключовим бенефіціаром мережі "Фуршет" продовжує залишатися депутат Київради Ігор Баленко.

20 жовтня 2019 року Кабмін погодив призначення Чернишова на посаду голови Кивеской облдержадміністрації. Відповідний указ президента був підписаний 28 жовтня 2019 року.

Родина

Чернишов одружений на Світлані Олександрівні Чернышовой, доцента Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Виховує двох синів Михайла і Івана, 2014 і 2006 років народження.

Скандали і зв'язку

Крім довгого і очевидного партнерства з земляком Олександром Фельдманом, Чернишова пов'язують із ще одним відомим бізнесменом харківського походження Павлом Фуксом. І Фельдман і Фукс останнім часом за деякими напрямками бізнесу співпрацюють з олігархом Ігорем Коломойським. Передбачається, що в новому Кабміні Чернишов стане людиною, яка буде відстоювати інтереси Ігоря Валерійовича. За інформацією ряду ЗМІ, перед призначенням на посаду губернатора Київщини Чернишов пройшов "оглядини" у Коломойського.

Також повідомляється, що через концерн АВЕК є власником одного з найбільших ринків України та Східної Європи Барабашово у Харкові, де регулярно виникають скандали з переділом власності, торгівлею контрабандою і т. д. Судові розгляди проти АВЕК ведуться в Окружному адміністративному суді міста, а також у Київському районному суді. Згідно з опублікованими даними, прокуратура вимагає доступу до речей і документів, які дозволять встановити законність будівництва ряду об'єктів на ТЦ Барабашево.

Крім того, АВЕК звинувачують у незаконному захопленні об'єктів та низці шахрайських схем з оформленням об'єктів торгівлі на ринку. Підприємці скаржаться, що підлеглі Чернишова по АВЕК тиснуть на них і порушують умови продовження договорів оренди.

З-за конфлікту з підприємцями на Барабашово, у Чернишова та Фельдмана ускладнилися відносини з мером Харкова Геннадієм Кернесом, який публічно заступався за підприємців.

Цитати

Про перспективи розвитку Київської області: "Розвиток агломерацій - світовий тренд, який зараз на піку. За прогнозами експертів, він буде зберігатися ще кілька десятків років. Все більше людей хочуть жити за містом у зручних, екологічних місцях і при цьому працювати в столиці".

Про ідею перенести столицю Київської області в Білу Церкву: "Звичайно, я з задоволенням розглянув би можливість зміни локації. Але не вважаю, що це першочергове завдання. В принципі це теж міг би бути певний інвестиційний проект. З часом подивимося".

Про формування територіальних громад: "Моя політика на даному етапі - максимально йти назустріч людям і громадам в питаннях того, як і з ким вони хочуть об'єднатися".

    Реклама на dsnews.ua