• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Мінкульт підготував законопроєкт про збереження культурної спадщини, — Ткаченко

Міністерство культури та інформаційної політики підготувало законопроєкт для збереження та розвитку історично культурної спадщини, який дасть змогу залучати приватні інвестиції у цю сферу

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр культури та інформаційниї політики Олександр Ткаченко на брифінгу в Олеському замку під час робочої поїздки на Львівщину, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Зараз розробили законопроєкт «Про держано-приватне співробітництво». Це важливо, оскільки є приклади, коли деякі занедбані об’єкти, в тому числі на Львівщині, віддавали в концесію, результат не дуже оптимістичний, я бачив ці об’єкти, вони по десять років, як стояли так і стоять. Режим концесії для замків не зовсім спрацьовує, тому що порти, аеропорти можуть здаватися, а зараз мова йде про залучення приватних інвестицій у створення інфраструктури», — розповів Ткаченко.

Він відзначив, що крім збереження і набування нового змісту експозиціям, бажано, щоб був готель, дорога, заклади харчування, і це можна робити завдяки приватним інвестиціям. За словами міністра, такий баланс поєднання і приватного, і державного фінансування ефективно працює і в Польщі, і в Чехії, і в Словаччині. А зараз хочуть запустити в Україні.

Також Ткаченко підкреслив, що нещодавно зареєстрували ще один дуже важливий законопроєкт щодо «збереження традиційного характеру середовища та протидії хаотичній забудові». Міністр сподівається, що депутати підтримають це важливе для збереження історичного-культурного середовища рішення.

13 лютого Олександр Ткаченко відвідав з робочим візитом Львівщину. Міністр побував у відреставрованому Палаці Лозинського, де Львівська галерея мистецтв провела реекспозицію та додала виставкові площі. А також відвідав заповідник Олеського замку, де відновили дах у Костелі капуцинів, який обвалився минулого року.

Як повідомляла "ДС", нещодавно міністр Ткаченко прогнозував туристичному бізнесу в Україні ще два роки кризи через пандмію коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua