• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Мінкульт закликав Раду збільшити штрафи за руйнування пам'яток культури в 200 разів

Міністерство культури і інформаційної політики закликало Верховну Раду терміново розглянути законодавство по боротьбі з хаотичною забудовою, яке передбачає збільшення сум штрафів за руйнування історичних пам'яток

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Кабінету міністрів, передає "ДС".

"Недосконалість законодавства у сфері охорони культурної спадщини призводить до руйнування та знищення унікальних історичних місць та памʼяток культури. Наразі в Україні склалася така ситуація, що деякі забудовники зважають лише на власну вигоду, нехтуючи статусом будівлі та місцем її розміщення… Зменшити кількість таких порушень можна шляхом законодавчих змін", — заявив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Відзначається, що найближчим часом у Верховній Раді буде зареєстровано законопроєкти щодо запобігання руйнуванню і знищенню нерухомої культурної спадщини та про посилення відповідальності за руйнування і знищення нерухомої культурної спадщини та порушення традиційного характеру середовища.

Законопроєкти передбачають системний підхід до врегулювання питань збереження нерухомої культурної спадщини. Зокрема, пропонується ввести кримінальну відповідальність і посилити адміністративну відповідальність за злочини в сфері охорони культурної спадщини, штрафи за руйнування і знищення памʼятників культури підвищити в 100-200 разів (до 340 тис. грн), розширити коло осіб, які можуть складати протоколи за порушення, зменшити кількість погоджень та дозвільних процедур з 25 до 6 та ін. Також пропонується створити відкритий реєстр нерухомої культурної спадщини.

Як повідомляла "ДС", раніше Міністерство культури і інформаційної політики визначило 22 обʼєкти, на яких будуть проводитися роботи в рамках проекту "Велика реставрація" у 2021 році.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua