• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Міноборони хоче позбутися понад 40 підприємств

Реклама на dsnews.ua

У Міністерстві оборони озвучили плани щодо ліквідації та реорганізації підприємств наступними двома роками

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міноборони, передає "ДС".

Зокрема, 42 державних підприємства Міністерства оборони буде реорганізовано, 5 — передано на приватизацію у Фонд державного майна України. Ще 44 підлягають ліквідації. Це передбачено стратегією реформування об’єктів держвласності зі сфери управління оборонного відомства.

"Міноборони врахувало зауваження та результати аналізу ефективності роботи підпорядкованих держпідприємств, проведеного громадськими організаціями, а також вивчило іноземний досвід управління підприємствами воєнної сфери. Крім того, було взято до уваги прогноз майбутнього безпекового середовища, щоб забезпечити функціонування та розвиток тих державних підприємств, що відповідатимуть як сучасним потребам, так і викликам майбутнього", — зауважили в Міноборони.

Міністерство зазначає, що підприємства, що плануються до реорганізації, важливі для оборонного відомства, адже "спроможні економно, якісно та ефективно працювати на потреби Збройних Сил".

Також вказано, що в секторі задіяні тисячі висококваліфікованих вузькопрофільних спеціалістів.

"Завдання керівництва Міноборони вчасно завантажувати держпідприємства замовленнями в інтересах Збройних Сил та забезпечувати їх належне фінансування, аби йти в ногу з часом у питаннях технічного оснащення, підвищення кваліфікації працівників та програмних рішень. Ті ж держпідприємства, діяльність яких безпосередньо не пов’язана із майбутніми потребами сектору оборони, сплановані до передачі на приватизацію у Фонд держмайна", — кажуть у пресслужбі.

Планується, що до 2022 року у сфері управління Міноборони залишиться 42 держпідприємства, з яких 40 – у функціональному управлінні Головного управління майна та ресурсів, а 2 – Головного управління розвідки.

Слід також враховувати, що 15 підприємств Міноборони знаходяться на тимчасово окупованій території у Криму, додали у міністерстві.

Як писала "ДС", Міністерство оборони розширило перелік підрозділів, військовослужбовці яких будуть харчуватися за системою каталогу для харчування особового складу.

    Реклама на dsnews.ua