• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

Міносвіти: цьогоріч понад 90% вступників до аспірантури – чоловіки

В Україні цього року зі 100 тисяч вступників до аспірантури понад 90% – це чоловіки призовного віку, які вже мають ступінь магістра

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства освіти і науки, передає "ДС" із посиланням на LIGA.net.

У відомстві пишуть, що цього року на вступ до аспірантури подали заяви понад 100 тис. охочих, із них 91,5 тис. – це чоловіки у віці 25-60 років, які вже мають ступінь магістра.

Журналісти запитали, чи не вважає відомство несправедливим зупинення вступу на контракт та інші нововведення щодо абітурієнтів, які вступають до аспірантури не заради відстрочки від служби в армії.

У МОН відповіли, що для уникнення чинника несправедливості цього року збільшено кількість бюджетних місць до 7 тис. – саме така кількість вступників до аспірантури спостерігалася щорічно до 2022-го.

Там нагадали, що для контрактників залишаються відкритими опції заочної та вечірньої форми, які не дають відстрочку від мобілізації.

Як писала "ДС", 24 червня міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив, що в Україні вступ на контракт до аспірантури не передбачатиме відстрочку від мобілізації, як це було раніше

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua