• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Мінськ" в глухому куті: представник України спрогнозував дії Кремля

Переговори Тристоронньої контактної групи перебувають у глухому куті і Росія готується до військової ескалації конфлікту на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

«Робота в ТКГ на сьогоднішній день як ніколи в глухому куті в тому плані, що Україна наполягає на тому, що вона повинна вести діалог з Росією, а Росія наполягає на тому, що ми повинні вести діалог з так званою «другою стороною» — Донецьком і Луганськом», — зазначив представник ТКГ.

Він не виключив військову ескалацію на Донбасі.

«Заява Гризлова, де він звинувачує Україну в провокуванні ескалації заздалегідь… Тобто ескалація буде з того боку, але винні ми в ній заздалегідь. Це говорить про те, що буде короткострокове, сподіваюся, що короткострокове, загострення на фронті, щоб залякати українське керівництво і наших західних партнерів, які не хочуть військової ескалації, і змусити сісти за стіл переговорів безпосередньо з Донецьком і Луганськом. Мені здається, саме на це все направлено», — заявив Гармаш.

Як повідомляла "ДС", 3 березня "народна міліція ДНР" опублікувала повідомлення про «отримання дозволу на ведення попереджувального вогню для придушення вогневих точок противника». Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук на це сказав, що Україна вважає заяву "ДНР" про ведення "попереджувального вогню" загрозою виходу російської сторони з режиму тиші на Донбасі.

Речник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявив, що на засіданні ТКГ представники РФ заявили, що терористів неправильно зрозуміли.

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та в ТКГ посол Хайді Грау заявила, що прихильність режиму припинення вогню в зоні конфлікту і додаткових заходів по його посиленню в цілому зберігається.

Повпред Росії в Тристоронній контактній групі Борис Гризлов заявив, що українські військові нібито влаштовують збройні провокації на Донбасі з метою ескалації конфлікту.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua