• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Мінветеранів хоче посилити контроль за наданням статусу учасника бойових дій

Міністерство у справах ветеранів вдосконалить механізм надання статусу учасника бойових дій ветеранам, які брали участь в АТО/ООС

Мінветеранів вдосконалить механізм надання статусу УБД
Мінветеранів вдосконалить механізм надання статусу УБД
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна під час зустрічі з ветеранами у Житомирі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Є непоодинокі факти "військового туризму", коли люди приїжджають в АТО на три дні, а потім отримують статус учасника бойових дій. Так було, до речі, не тільки в АТО, а й у міжнародних операціях, як приклад — приїзд в Ірак на три дні і отримання статусу УБД. Це все питання нас із вами, нашої гідності і наших цінностей. Для мене ветеран і захисник – це той, хто є носієм справжніх людських цінностей і гідності", — зазначила Лапутніа.

За її словами, при міністерстві є комісія, яка надає статус учасника бойових дій добровольцям. До її складу входять представники правоохоронних органів, СБУ, інших відомств і громадських ветеранських організацій. Утім комісія не має інструментів для розслідування і перевірки справжності документів.

"Ухвалено закон, щоб надавати статус УБД добровольцям. Я його дуже підтримую, бо саме добровольці першими дали відсіч в умовах відсутності армії. Їм 7 років не давався статус, зараз він є. Ми, як міністерство, надаємо його тим, хто брав участь у складі добровольчих підрозділів в Антитерористичній операції. Зараз це дається за трьома свідченнями побратимів. Перевірити, наскільки вони справжні, дуже складно, і міністерство не має таких інструментів", — додала міністр.

Аби вдосконалити механізм, Мінветеранів звернулося до МВС та СБУ, щоб у склад комісії включили представників департаменту спецрозслідувань, які мають потрібні інструменти перевірки.

Як писала "ДС", Міністерство у справах ветеранів планує запустити Єдиний реєстр ветеранів до Дня Незалежності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua