• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Мінюст поскаржився на суддю Вовка через рішення по "справі Суркісів"

Реклама на dsnews.ua

Міністерство юстиції України подало скаргу на суддю Печерського суду Києва Сергія Вовка до Вищої ради правосуддя

Про це написав у своєму Facebook міністр юстиції Денис Малюська, передає "ДС".

Йдеться про рішення Сергія Вовка за позовом братів Суркісів до ПриватБанку. Суддя задовольнив позов бізнесменів, за яким держбанк мав виплатити 10 млрд грн.

"Суддя Вовк іменем України ухвалює по суті вкрасти 10 мільярдів гривень …На ухвалу ми щойно подали апеляційну скаргу. А на самого суддю Вовка – скаргу до Вищої ради правосуддя", — сказано в повідомленні.

Як писала "ДС", 2 вересня Печерський райсуд Києва прийняв рішення про виплату з державного ПриватБанку близько 350 млн доларів родині Суркісів за позовом про обслуговування депозитів, конвертованих в капітал банку при націоналізації. Рішення прийняв одіозний суддя Сергій Вовк. Мінфін вже заявив, що готує апеляцію на це рішення.

3 вересня суддя Вовк задовольнив заяви двох англійських компаній Суркісів про стягнення з ПриватБанку майже $165 млн.

7 вересня міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який унеможливить стягнення 10 млрд грн з ПриватБанку на користь шести компаній, афілійованих з братами Суркісами.

8 вересня Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом прийняття суддею Сергієм Вовком рішення на користь Ігоря і Григорія Суркісів у справі ПриватБанку.

Нагадаємо, 17 травня 2017 Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання повʼязаними з ПриватБанком особами сімʼю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора ПриватБанку, що стосуються рахунків фізосіб. Сімʼя Суркісів, а також повʼязані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України.

    Реклама на dsnews.ua