• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Міністерство юстиції визнало незворотною шкоду від рішення КСУ по е-декларуванню

Реклама на dsnews.ua

Шкода від рішення Конституційного суду щодо НАПКА і електронних декларацій є незворотною

Таку заяву зробив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі "Громадського радіо", інформує "ДС".

"Я очікую, що за тими виробництвам, які були до винесення рішення Конституційного Суду — ці кримінальні виробництва в суд не потраплять і до вироків не дійдуть, і в цьому конкретному аспекті шкода, заподіяна рішенням КС є незворотною. Виключно за мотивами правил положень Конституції повернути ситуацію повністю вже не вдасться", — заявив Малюська

Міністр зазначив, що президентський закон передбачає відновлення дії Кримінального Кодексу та статті, яка передбачає відповідальність за недостовірне декларування, однак це нічого не змінить, оскільки в Конституції є пряме положення про заборону зворотної дії закону в часі.

"Що стосується самого процесуального механізму та кримінальної відповідальності за подальше недостовірне декларування — то цей закон проблему вирішує, але шкода, що окремі наслідки рішення КС є невідворотними", — уклав він.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua