• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

МОЗ не збирається купувати вакцину від коронавірусу Moderna: названо причину

Міністерство охорони здоров'я України не веде переговори про закупівлю вакцини від коронавірусу американської компанії Moderna, тому що сподівається безкоштовно отримати цей препарат у межах механізму COVAX

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Ігор Кузін, передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Щодо дозакупки вакцини Moderna зараз переговори не ведуться, але є окрема опція отримання цієї вакцини в рамках механізму COVAX. Зараз ведуться переговори про те, скільки саме доз цієї вакцини може надати Україні цей механізм, це ще в процесі", — заявив він.

При цьому чиновник зазначив, що люди, які отримали першу дозу вакциною Moderna, на другу дозу можуть отримати вакцину Pfizer.

"Ті люди, які першою дозою були вакциновані вакциною Moderna, зможуть завершити свій курс вакцинації такою ж вакциною або вакциною Pfizer, є відповідне рішення Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики (НТГЕІ), про те, що це рівнозначно", — сказав він.

Нагадаємо, в липні Україна вперше отримала вакцину від коронавірусу американської компанії Moderna. Понад 2 млн доз вакцини надав американський уряд через глобальний механізм COVAX.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua