• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Місцеві вибори в "червоних" регіонах проводити можна, — ЦВК

Реклама на dsnews.ua

Введення "червоного" рівня епідеміологічної небезпеки не є приводом для відміни голосування на виборах до місцевих органів влади

Про це заявив член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий, передає "ДС" з посиланням на УНН.

"Ми чітко маємо розуміти, що право обирати і бути обраним визначено Конституцією і обмежити ми його не можемо. Більше того, за це передбачено кримінальна чи адміністративна відповідальність щодо перешкоджання виборчого права…Зокрема точно не буде обмежено право виборців навіть при наявності ознак гострої респіраторної хвороби чи то підвищеної температури понад 37,2 градуси, як пропонує МОЗ", — зазначив Постівий.

За його словами, для людей з симптомами захворювання пропонується виділити окрему кабінку.

"Для цього ми рекомендували виділити окрему кабіну та урну, яка після кожного виборця мала дезінфікуватися…Спостерігачі та засоби масових комунікацій можуть бути присутні на виборах…На сьогоднішній день говорити, що будуть якісь скасування, у нас поки підстав немає. Наявність "червоної" зони не є підставою для того, щоб визнавати вибори такими, що їх там не можна провести", — додає він.

Як повідомляла "ДС", 5 вересня в Україні стартувала виборча кампанія місцевих виборів. ЦВК встановила розміри застав за участь в місцевих виборах.

В   Окружний адміністративний суд Києва надійшов позов про скасування рішення Центральної виборчої комісії України про проведення виборів до місцевих органів влади 25 жовтня.

    Реклама на dsnews.ua