• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Місцеві вибори в ОРДЛО: Єрмак "перевів стрілки" на Раду

Реклама на dsnews.ua

Україна під час зустрічі радників у "нормандському форматі" в Берліні не обіцяла вносити зміни до постанови про місцеві вибори задля проведення їх на непідконтрольних уряду територіях Донбасу 

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, який був присутній на згаданій зустрічі, інформує "ДС".

"Ніяких зобов’язань з української сторони щодо перегляду постанови Верховної Ради (про місцеві вибори — прим. "ДС") не було. Це неможливо, тому що ми не можемо втручатись в діяльність українського парламенту", — сказав Єрмак 13 вересня в ефірі телеканалу "Україна".

За його словами, українська сторона лише "проінформувала" інших учасників зустрічі про наявність постанови, якою хочуть внести зміни до вже прийнятої постанови про місцеві вибори.

"Ми тільки проінформували колег по "нормандській" зустрічі, що депутатом від "Слуги народу" (Олександром Качурою — прим. "ДС") ще 28 липня зареєстрована постанова щодо змін (до постанови про місцеві вибори). І ця постанова сьогодні є, і найближчим часом вона буде винесена в залу Верховної Ради, де буде вирішуватись її доля", – наголосив Єрмак. 

Слід зазначити, що проєкт постанови, спрямований на зміну постанови про місцеві вибори, номінально передбачає, що місцеві вибори в ОРДЛО можуть бути проведені за умови повноцінного завершення на відповідних територіях процедур з роззброєння, демілітаризації та реінтеграції відповідно до стандартів організації Обʼєднаних Націй та Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Як писала "ДС", заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак стверджує, що під час "нормандських" переговорів в Берліні 11 вересня українська сторона нібито погодилася переглянути постанову про призначення місцевих виборів в Україні.

Також повідомлялося, що наприкінці серпня заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін звернувся до Верховної Ради щодо можливості проведення місцевих виборів на території окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

    Реклама на dsnews.ua