• USD 28.3
  • EUR 33.3
  • GBP 36.7
Спецпроєкти

Кабмін затвердив протиепідемічні заходи під час проведення місцевих виборів

Реклама на dsnews.ua

Уряд України затвердив порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення місцевих виборів 25 жовтня

Відповідне рішення Кабмін прийняв на засіданні 14 вересня, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу уряду. 

Зокрема, передбачається, що усіх осіб, які заходитимуть до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій, будуть опитувати щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та міряти температуру.

На вході до приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування повинні знаходитися антисептики для рук. Також мають бути обладнанні місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

"У приміщеннях буде нанесена розмітка, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра. Потоки виборців, на вхід та на вихід, повинні бути розділені. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів", — йдеться у повідомленні.

Також стільці, столи, меблі, які використовуються виборчої комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється.

Члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання — сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Також передбачається протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення — не рідше одного разу на 4 години. Оброблювати окремі частини виборчих скриньок також можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції усередину виборчої скриньки.

У сво чергу, виборці повинні дотримуватись протиепідемічних заходів: обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення, перебувати у респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Водночас рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць і користуватися особистою ручкою.

Щодо виборців, які перебувають на самоізоляції, то в Кабміні запевнили, що вони можуть здійснювати голосування за місцем перебування. "Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту", — пояснили в уряді.

В Кабміні наголосили, що засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

"У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань. У разі наявності контакту з хворим без застосування засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством", — уточнили в пресслужбі.

Членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським, які працюватимуть на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, рекомендовано пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР не пізніше ніж за 72 години до дня виборів.

Як зазначається, після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої комісії проводиться заключна дезінфекція.

Крім того, прийнятим документом доповнюється перелік осіб, яким дозволений в’їзд на територію України на час дії карантину: офіційними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів.

    Реклама на dsnews.ua