• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Міськрада Миколаєва закликала Раду і президента прийняти закон про колаборантів

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 2 лютого, Миколаївська міська рада прийняла звернення до президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо розробки і прийняття закону "Про колабораціонізм"

Про це йдеться в повідомленні пре-служби Миколаївської міськради, передає "ДС".

"Збройна агресія Російської Федерації проти України триває з 20 лютого 2014 року. Вона призвела до численних людських жертв як серед військовослужбовців та правоохоронців, так і серед цивільного населення, окупації Автономної Республіки Крим і частини Донецької та Луганської областей, значних економічних втрат для нашої країни. Статус РФ як країни-агресора закріплений Законом", — відзначили в зверненні.

Депутати звертають увагу, що "деякі громадяни України та юридичні особи сприяли чи продовжують сприяти РФ у здійсненні агресивних дій, розгортанні збройного конфлікту проти України, включаючи підтримку збройних формувань та окупаційних адміністрацій держави-агресора та інші дії, які кваліфікуються як колабораціонізм". Більш того, ці особи, як зазначається в зверненні, продовжують займати або претендувати на високі посади в державі, впливати на формування державної політики або інформаційного простору України.

"Колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України, тому повинен нести відповідальність, встановлену законом. Враховуючи вищевикладене, виходячи з інтересів жителів Миколаївської області та України в цілому, ми, депутати Миколаївської міської ради VIII скликання, вимагаємо вжити заходів щодо якнайшвидшого розроблення та прийняття Закону України "Про колабораціонізм", — йдеться в зверненні.

Голова ГО "Асоціація учасників і інвалідів АТО" Ілля Шполянський в своєму Facebook зазначив, що за дане рішення проголосували навіть деякі депутати від проросійської ОПЗЖ.

"30 депутатів — ЗА!! В повному складі фракції: ЄС, Слуга Народу, Пропозиція та Наш Край. Шарії влаштували істерику і покинули залу. З тих, хто голосував, точно є один чи два депутати ОПЗЖ", — написав він.

Як повідомляла "ДС", на сесії Миколаївської міськради відбувся скандал через небажання представників ОПЗЖ виступати українською мовою.

    Реклама на dsnews.ua