• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Місто Буча під Києвом стане промисловим хабом, - Федорук

Місто Буча під Києвом відзначає свій ювілей — 120 років з дня заснування. За словами міського голови Анатолія Федорука, чи не основним досягненням містян і муніципалітету стало те, що Буча не перетворилася на черговий спальний район Києва, зберігши всі особливості окремого міста

Реклама на dsnews.ua

"У нас є вся необхідна інфраструктура міста, у нас є свої особливості, яких нема у Києві. В Бучі комфортно жити, працювати і вести бізнес. Це все завдяки людям, мешканцям Бучі, які за останні років 5 дуже змінилися — стали ще вимогливішими до себе й влади. Відтак, є потужний попит на зміни і місто розвивається швидко", — сказав мер.

За його словами, невдовзі Буча вирішить свою транспортну проблему — затори, які створюють дискомфорт містянам у пікові години вранці й увечері. Річ у тім, що об’єднана територіальна громада Бучі реалізовує перший на Київщині масштабний промисловий проєкт — Bucha Techno Garden. 

"Цей проєкт ми реалізуємо спільно з урядом. Це індустріальний парк. Ви, певно, знаєте, що нещодавно Верховна рада ухвалила закон про індустріальні парки. І мені дуже приємно, що ми рухаємося паралельними курсами в одному напрямку. Цей проєкт дасть можливість у Північно-Західному регіоні Києва створити 25 тисяч нових робочих місць. І це не декларативні цифри, а повністю розраховані і спроєктовані об’єкти. Австрійська компанія Екософт уже викупила територію в 21 гектар, проектує і вже найближчим часом приступить до будівництва IT-центру. Ми маємо всю підтримку і з боку обласної влади, і з боку уряду. На підтвердження цього є фінансування усіх цільових програм. Я думаю, що цей проєкт вирішить питання трудової міграції, який сьогодні створює дискомфорт на дорогах Бучі", — пояснив Анатолій Федорук.

Він також відзначив, що реалізація такого проєкту була би неможлива без адмінреформи — тобто без об’єднання територіальних громад в одну велику Бучанську громаду. 

"Буча самостійно або будь-яка селищна громада не змогла б охопити такий проєкт. Натомість об’єднання територіальних громад дало таку можливість. Площа Бучанської громади — 3600 гектарів. Здебільшого це землі приватної власності. Ми передбачили також і промзону на території індустріального парку — 86 гектарів. Ми проєктуємо поруч із курортним Ворзелем також медичний кластер. А враховуючи, що у нас є авіабудівне підприємство ДП "Антонов", ми співпрацюємо з ним і реалізовуємо логістичний хаб на базі аеропорту Антонов", — розповів Федорук. 

Окрім, промислових об’єктів, відома турецька компанія збудує у Бучі великий виставковий центр, де промисловці і підприємці зможуть організовувати демо-сесії своєї продукції і послуг. 

Мер Бучі запевнив, що усі проєкти індустріального парку будуть реалізовані протягом 5 років. З його слів, зараз у міста є максимум сприяння з боку центральної влади і навів приклад Академії спорту, яку також збудували і нещодавно відкрили у Бучі. Саме в рамках проєкту "Велике будівництво" Буча отримала можливість спільними зусиллями з державним бюджетом у доволі стислий термін спроєктувати і запустити в роботу один із найбільших в Україні спортивних комплексів.

Міністр спорту України Вадим Гутцайт, який приїхав привітати бучанців зі 120 річчям Бучі, назвав великим успіхом для бучан і киян появу такого місткого і ультрасучасного комплексу — "Академії спорту".

"Академія спорту — це багатофункціональний спорткомплекс. Тут будуть проводитися змагання з олімпійських видів спорту всеукраїнського і міжнародного значень, а також заняття з мініфутболу, баскетболу, волейболу, гандболу й великого тенісу", — сказав міністр.

Анатолій Федорук нагадав, що Бучі наразі проєктують іще один спортивний проект — будівництво нового стадіону, оскільки, у міста є свій професійний футбольний клуб. 

"Буча — динамічне місто. 120 років — це, звісно, не так багато, але саме за такими молодими й динамічними містами — майбутнє нашої країни", — резюмував Анатолій Федорук. 

    Реклама на dsnews.ua