• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Мобілізували "крота": агент РФ хотів шпигувати на "нулі", але сяде в тюрму

Ворожий агент мобілізувався до лав Збройних Сил для того, щоб шпигувати за Силами оборони на передових позиціях на східному фронті, однак його було заарештовано і він отримав строк 15 років тюремного ув'язнення

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Служба безпеки України, передає "ДС".

За даними сліідства, зрадником виявився мешканець Дніпропетровської області, який у 2000-х роках закінчив Московський державний університет, де здобув диплом юриста. Під час навчання він потрапив у поле зору російської військової розвідки (ГРУ РФ). Після закінчення ВНЗ він повернувся в Україну, де тривалий час був у "режимі очікування".

У 2023 році на фігуранта вийшов його російський куратор. Після цього він мобілізувався до однієї з бригад ЗСУ, в складі якої його направили в район Бахмута. "Кріт" збирав розвіддані про місця базування та переміщення українських військ. Він спілкувався з куратором через спеціально створений чат-бот, який адміністрували росіяни.

Однак незабаром він приховано покинув свій підрозділ. Ворожого агента затримали у Вінницькій області наприкінці лютого, коли він намагався втекти до невизнаного Придністров’я через прикордонну річку.

На підставі зібраних доказів зловмисника визнано винним за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 4 ст. 408 (дезертирство) Кримінального Кодексу України.Він співпрацював зів слідством і тому отримав лише 15 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua