• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Молдова остаточно відмовила у притулку судді-втікачу в справах Євромайдану Чаусу

Судді-втікачу в справах Євромайдану Миколі Чаусу, який підозрюється в отриманні 150 тис. доларів хабара, остаточно відмовили в наданні політичного притулку в Молдові

Микола Чаус
Микола Чаус
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення прийняла Колегія цивільних, комерційних і адміністративних спорів Верховного суду Молдови 3 березня 2021 року, передає "ДС" з посиланням на місцеве видання Мold-street.com.

Як зазначається, рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, 9 серпня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро затримали суддю Чауса в справах Євромайдану при отриманні хабара в розмірі 150 тис. дол. Гроші він зберігав у скляних банках. У вересні 2016 року Чаус нелегально втік з України до Молдови, а з 11 листопада суддя перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу. Потім він офіційно здався молдавській владі. Тодішній президент Молдови Ігор Додон відмовив йому в наданні політичного притулку, але Чаус оскаржив це рішення в суді.

Живучи в Кишиневі, Чаус регулярно ходив у сауну "Олімпія" і пересувався містом на автомобілі Mercedes чорного кольору з номером 222 і відвідував Святогеоргіївську церкву. Молдавські ЗМІ навіть зняли на відео, як Микола Чаус з охороною прогулювався Кишиневом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua