• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

МОН назвало підвищення зарплат вчителів піаром і заявило, що грошей на це немає

Реклама на dsnews.ua

Відтермінування до 2022 року постанови Кабінету міністрів від 10 липня 2019 р. № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки" сталося через те, що в бюджеті немає грошей на підвищення зарплат

Про це йдеться в заяві Міністерства освіти і науки, що була зроблена у відповідь на численні обурені звернення від профспілкових організацій закладів освіти, повідомляє "ДС"

"Зазначена постанова започатковувала виконання норм Закону України "Про освіту" та "Про наукову і науково-технічну діяльність". Це рішення Кабінету міністрів підписане прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом в останні дні діяльності його уряду. Хочемо звернути увагу на те, що рішення уряду мало виключно популістський характер і не розв’язувало питання зміни системи оплати праці та не було підкріплене наявністю коштів у бюджеті", — заявили в МОН.

В міністерстві також нагадали, що за відсутності у 2020 році коштів на реалізацію цієї постанови, її запровадження було відтерміновано Кабміном Гончарука до 31 грудня 2020 року. За розрахунками МОН, на реалізацію постанови у 2021 році необхідно додатково щонайменше 50 млрд грн із бюджетів різних рівнів, але неінфляційних джерел фінансування для цього не знайшли. В проєкті Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", на галузь освіти передбачено 173,8 млрд гривень, що лише на 34 млрд грн більше, порівняно з державним бюджетом на 2020 рік.

Через відсутність коштів уряд доручив Міністерству освіти і науки разом з Мінекономіки, Мінфіном і Мін’юстом підготувати проєкт рішення щодо відтермінування її впровадження до 31 грудня 2021 року, пояснили в МОН.

"МОН не займається піаром, а працює над збільшенням зарплат освітян, виходячи з реальних можливостей бюджету", — заявили в міністерстві.

МОН також заявляє, що у проєкті Держбюджету вказано, що посадовий оклад працівника першого тарифного розряду у 2021 році змінюватиметься двічі: з 1 січня – 2 670 грн та з 1 липня – 2 893 грн. 

"Отже, із січня 2021 року розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників бюджетної сфери, в тому числі галузі освіти і науки, збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%", — заявили в МОН. 

    Реклама на dsnews.ua