• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Монастирський: Якщо заплющувати очі на мільярдні втрати бюджету від тіньового ринку тютюну, алкоголю та палива, це призведе до банкрутства України

Голова МВС Денис Монастирський у своєму Facebook розповів про те, що 1 листопада за його наказом було розпочато операцію "Акциз". Мета операції – припинити нелегальну торгівлю без сплати податків на ринках пального, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів. Лише за один місяць місяць поліція склала протоколів про порушення правил торгівлі підакцизними товарами більше, ніж за останніх півтора роки

Реклама на dsnews.ua

За його словами, після його призначення на посаду Міністра внутрішніх справ України до нього звернулись представники асоціацій легальних виробників лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, власники мереж із продажу палива. 

"За висновками експертів, щорічно бюджет України недоотримує 45–50 млрд грн надходжень через несплату акцизних податків. Це більше, ніж Україна отримує від МВФ у якості кредитів", — сказав Монастирський.  

За його словами, асоціації надали йому орієнтовні цифри нелегального обігу підакцизної продукції:: 6500 точок продажу тютюнових виробів, 2500 – алкогольних напоїв, 590 місць із продажу пального і скрапленого газу.

За час дії операції "Акциз" перевірено понад 86 тис. об’єктів нелегального ринку алкоголю й тютюну, проведено 384 обшуки, відкрито 141 кримінальне провадження. Вилучено понад 1 млн пачок тютюнових виробів, більш ніж 246 тис. літрів алкогольної продукції, майже 103 тис. літрів етилового спирту, 18 автомобілів, які здійснювали перевезення підакцизної групи товарів. А також 3,5 тис. марок акцизного податку з ознаками фальсифікації. 

Міністр зауважив, що ця спецоперація завершиться не швидко.  

"Це тільки початок. Вона діятиме на постійній основі, аж поки ринки нелегальних підакцизних товарів не буде зменшено до нуля. За результати відповідають усі керівники на місцях власними посадами. Зворотного шляху немає! Якщо і далі заплющувати очі на щорічні втрати бюджету в десятки мільярдів гривень, незабаром це призведе до банкрутства України", — заявив Монастирський. 

Раніше повідомлялося, що частка ринку нелегальних тютюнових виробів в Україні досягла історичного максимуму – зараз тіньовий сектор становить 18,1% від усього ринку цигарок. Про це 8 листопада заявили під час прес-конференції керівники компаній Філіп Морріс Україна, BAT Україна, JTI Україна та Імперіал Тобакко. Вони закликали правоохоронців забезпечити ефективність протидії контрабанді та виробництву фальсифікату.

    Реклама на dsnews.ua