• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Монобільшість вже не ухвалює важливі рішення без союзників: у КВУ розповіли, хто допомагає "слугам"

Залежність парламентської фракції "Слуга Народу" від груп "Довіра" та "За майбутнє" різко зросла

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Комітету виборців України, передає "ДС"

"Упродовж останніх місяців (1 вересня – 10 листопада) Комітет виборців відзначає збільшення залежності монобільшості від підтримки депутатських груп "Довіра" та "За майбутнє". Станом на сьогодні основним союзником "Слуги Народу" в Раді є депутати групи "Довіра", однак й депутати групи "За майбутнє" також часто надають підтримку монобільшості", — вказано у повідомленні.

У КВУ зазначають, що за період із 1 вересня по 10 листопада Верховною Радою було ухвалено 137 законодавчих актів. Повідомляється, що в середньому за них голосували 217 депутатів "Слуги Народу". При цьому, зазначають у Комітеті, депутати монобільшості самостійно забезпечили 226 голосів лише за 20 голосувань із 137.

"Головним союзником фракції "Слуга Народу" по підтримці законопроектів є депутатська група "Довіра". В середньому за голосували 15 депутатів групи із загалом 20. За оцінкою КВУ це найвищий рівень підтримки рішень Ради, який демонструє група "Довіра" з моменту свого створення в грудні 2019 року", — пишуть у КВУ.

Там повідомили, що депутати групи "За майбутнє" підтримують владу дещо рідше (в середньому голосують "за" 48% депутатів), однак майже в усіх критичних для влади питаннях депутати групи "голосують в унісон із монобільшістю".

"Зокрема, це проявилося під час голосування в другому читанні за т. зв. "закон про олігархів" (18 із 22 депутатів групи "за"), у голосуванні за кадрові питання (призначення міністра з питань окупованих територій – 14 "за", міністра економіки – 13 "за", міністра стратегічних галузей – 14 "за", міністра оборони – 16 "за")", — вказано у повідомленні.

Крім того, там зазначили, що упродовж останніх місяців знизилася підтримка рішень Ради з боку всіх фракцій Верховної Ради.

"Як і раніше, найчастіше підтримують прийняті рішення депутати "Голосу", однак їх підтримка ініціатив влади в останні місяці знизилася. Наразі "за" голосують в середньому 51% депутатів фракції (рік тому цей показник становив 65%). Також, як правило, голосують "за" 44% депутатів "Європейської солідарності" (рік тому 62%)", — повідомили представники Комітету.

Також повідомляється, що депутати ВО "Батьківщина", попри те, що час від часу підтримують резонансні ініціативи влади (до прикладу, щодо відставки Дмитра Разумкова з посади спікера), в середньому не демонструють високих показників голосувань (як правило, "за" голосують 38% депутатів фракції).

"Як і раніше, майже не голосують "за" депутати "Опозиційної платформи За життя" — їх рівень підтримки рішень Ради складає 12%", — зазначили у КВУ.

Нагадаємо, ще у травні Комітет повідомляв, що у Верховній Раді IX скликання переважно не ухвалювалися закони, авторами яких є депутати опозиційних фракцій. Абсолютну більшість законодавчих актів ініціювали представники фракції "Слуга народу".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua