• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Шахрай видає себе за помічника Єрмака, — розслідування

Журналісти виявили шахрая, який видає себе за помічника глави Офісу президента Андрія Єрмака. Ним виявився Михайло Кирієвський, ім'я якого було знайдене за допомогою OSINT-розслідування

Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє видання "Петро і Мазепа", Кирієвський (раніше відомий як Михайло Курочка, який згодом змінив прізвище) облаштував схему з обману підприємців, діючи разом зі своєю дружиною.

Виявилася зачіпка внаслідок моніторингу мережі: там є підроблені списки помічників та заступників Андрія Єрмака, які широко розтиражовані у ЗМІ. При порівнянні їх із офіційними даними і знайшовся Кирієвський, який з'явився у списку одразу після Михайла Подоляка.

За допомогою таких проплачених публікацій зловмисник видавав себе за чиновника і наближався до бізнесменів, після чого вимагав гроші в обмін на "допомогу". У цьому йому допомагали знайомства, завдяки яким Михайло Кирієвський отримував доступ до офіційних заходів, на яких шукав жертв.

Фігурант розслідування не приховує навмисне багатий спосіб життя, хоча офіційно безробітний і побував у розшуку. Журналісти наводять приклади: лише цього року Кирієвський чинив адміністративні порушення, щоразу на новій іномарці (Nissan Patrol та Toyota Land Cruiser). При цьому навіть не виправив негативної кредитної історії у двох українських банках.

    Реклама на dsnews.ua