• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Москалькова клянеться, що українських моряків тримають в "задовільних умовах"

Реклама на dsnews.ua
Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова розповіла про "задовільних" умови утримання військовополонених українських моряків

Про це повідомила українська омбудсвумен Людмила Денисова в Facebook, передає "ДС".

Зокрема, Москалькова відвідала військовополонених Андрія Драча та Романа Мокряка у СІЗО Лефортово. Вона розповіла, що Мокряка відвідав український консул. На його ім'я відкритий внутрішній тюремний рахунок, на якому зараз знаходиться 500 рублів. Мокряк ходить на прогулянки. Він просив передати родичам, щоб вони не хвилювалися за нього.

Також, за її словами, моряки можуть писати і отримувати листи поштою.

"Містять їх окремо в камерах площею 8 квадратних метрів по дві людини у відремонтованому крилі СІЗО. За словами Москальковой, вони мають телевізори, білизна міняється раз в три дні, забезпечені необхідними засобами гігієни. Туалет відгороджений, а в душ вони ходили вчора", - розповіла Денисова.

Також Москалькова запевняє, що військовополонених "добре годують, у кожного в палаті є холодильник з продуктами".

Моряків також оглядав лікар-терапевт - ні в кого не було скарг на здоров'я.

Крім того, Москалькова відвідала поранених військовополонених моряків у Матроській тиші. За її словами, їх оглянув психолог, який запевнив, що стан моряків не пригнічений.

"На рахунок поранень, їх діагноз - осколкові поранення легкого ступеня. Ніякої ампутації кінцівок або пальців рук не було, пошкоджені тільки сухожилля і м'які тканини. Зараз в одного з хлопців на руці гіпс, через пошкодження сухожиль", - повідомляється в замітці.

Також Москалькова розповіла, що військовополонених містять "у задовільному стані". Двоє моряків знаходяться у двомісних палатах, один - у тримісній палаті. Вони ходять на прогулянки і забезпечені одягом по сезону.

Всі троє - Андрій Артеменко, Василь Сорока і Андрій Эйдер написали листи і найближчим часом їх отримають рідні. Також відкриті внутрішньо тюремні рахунку, будуть поповнені засобами.

"На моє питання до Москальковой про можливості найближчим часом відвідати адвокатом Миколою Полозовым свого підзахисного Дениса Гриценко, російський Уповноважений повідомила, що всі адвокати, у яких є ордер та посвідчення, будуть допущені", - зазначила Денисова.

    Реклама на dsnews.ua