• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Мовний омбудсмен поскаржився Венедіктовій на місцевих депутатів через регіональні мови

Реклама на dsnews.ua

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до депутатів деяких місцевих рад щодо скасування рішень про функціонування регіональних мов, яке суперечить українському законодавству

Про це йдеться в повідомленні мовного омбудсмена в Facebook, передає "ДС".

"Незважаючи на те, що закон «Про засади державної мовної політики» визнаний неконституційним ще у лютому 2018 року, рішення окремих обласних, міських, сільських та селищних рад у Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Херсонській та Чернівецькій областях досі не скасовані", — зазначив уповноважений.

За його словами, ч. 7 ст. 1 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який набув чинності 16 липня 2019 року, передбачає обовʼязковість використання української мови на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

"Відповідно до закону, усі органи державної влади та місцевого самоврядування, мали у шестимісячний термін з дня набрання чинності цього закону, забезпечити приведення своїх нормативних актів у відповідність. Проте, окремі органи місцевого самоврядування й досі цього не зробили, а в деяких з них ведеться діловодство та навіть прийняття рішень здійснюється виключно регіональною мовою, що є прямим порушенням чинного законодавства", — підкреслив Кремень.

Він також направив відповідні листи генеральному прокурору Ірині Венедіктовій щодо забезпечення рішень в судовому порядку.

    Реклама на dsnews.ua