• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Мовний омбудсмен розповів, як будуть штрафувати за відмову обслуговувати українською мовою

Реклама на dsnews.ua

Штрафувати за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою будуть з 16 липня 2022 року в розмірі від 5100 гривень до 6800 гривень

Про це в інтервʼю Радіо Свобода розповів мовної омбудсмен Тарас Кремінь, передає "ДС".

"Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, щодо яких ми отримуємо постійні скарги, і достатньо дві скарги для того, щоб ми почали провадження, щоб був складений протокол і накладали штраф", — зазначив Кремінь.

Він додав, що штрафи можуть бути оскаржені в судовому порядку, і в будь-якому випадку, для подібних претензій повинні бути наведені докази.

"Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче "прославитися" на всю країну, що для них закон — не закон і країна — не країна. Таких у нас немає і навряд чи зʼявляться. Тому одна з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці і так далі — у нас таких в штаті немає", — підкреслив мовний омбудсмен.

Відповідно до закону, державною мовою повинні звертатися до споживачів у всіх сферах обслуговування. Зокрема, підприємства, установи та організації всіх форм власності; фізичні особи-підприємці; субʼєкти господарювання, які обслуговують споживачів (в тому числі інтернет-магазини).

Ця вимога стосується також освітніх послуг (в тому числі гуртків і секцій), медобслуговування, надання соціальних, юридичних, транспортних та інших послуг.

Українською мовою має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічні характеристики, маркування, квитках, меню і т.п.

Нагадаємо, 16 січня вся сфера обслуговування в Україні перейшла на українську мову відповідно до Закону про державну мову.

    Реклама на dsnews.ua