• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

МОЗ наказав засекретити інформацію про вакцини від COVID, якими колють українців

Міністерство охорони здоровʼя наказало структурним підрозділам забезпечити нерозголошення інформації щодо виробників та постачальників вакцини від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у наказі МОЗ від 19 лютого № 298 "Про Розподіл Vaccines (вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2), закупленої за кошти Державного бюджету України на 2021 рік", інформує "ДС".

Так, у підпункті 5 пункту 2 наказу керівнику Державного підприємства для постачання медичних установ "Укрмедпостач" МОЗ доручено, зокрема, забезпечити "нерозголошення конфіденційної інформації (будь-якої інформації щодо виробників та/або постачальників, ціни на вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, тощо), яка стала відома в процесі виконання даного наказу".

Теж саме доручено (пункт 3 наказу) керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.

Наказ підписала перший заступник міністра охорони здоровʼя Ірина Садовʼяк.

На сьогодні українців вакцинують препаратом CoviShield розробки Oxford/AstraZeneca, який вироблено на потужностях Serum Institute. Вакцина надійшла з Індії. Примітно, що вказаний вище наказ МОЗ було видано 19 лютого, тобто за декілька днів до того, як індійська вакцина потрапила до України.

Найближчим часом до України має надійти китайська вакцина Sinovac. За даними Альянсу вакцин GAVI, загалом до травня поточного року Україна має отримати 1 776 000 доз вакцини від коронавірусу виробництва AstraZeneca і 117 000 доз вакцини компанії Pfizer.

Як писала "ДС", станом на ранок 3 березня в рамках вакцинації в Україні щеплення від коронавірусу отримали вже 6 888 осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua