• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

МОЗ пригрозив жорсткими санкціями за розголошення вартості COVID-вакцини

Зобовʼязання Міністерства охорони здоровʼя України про нерозголошення інформації про виробників, постачальників і ціни на вакцину від коронавірусу є наслідком домовленості з посередником — компанією Crown Agents

Реклама на dsnews.ua

Про це в ході брифінгу 4 березня заявила заступник глави МОЗ Світлана Шаталова, передає "ДС".

Вона підкреслила, що розголошення відповідних даних карається штрафом.

"Така вимога обумовлена положеннями договору Міністерства охорони здоров'я і компанією Crown Agents, яка уповноважена проводити закупівлю вакцин. Таким чином, такі жорсткі вимоги не є примхою МОЗ, вони (вимоги) запровадженні саме виробниками вакцин. За порушення цих вимог передбачено великі штрафні санкції і навіть розірвання контракту", — сказала Шаталова.

За її даними, договори, які передбачають дотримання умов конфіденційності, нібито підписують всі країни світу.

Як з'ясувала "ДС", ще до надходження в Україну першої партії вакцини від коронавірусу (індійської CoviShield) МОЗ наказало структурним підрозділам забезпечити нерозголошення інформації про виробників і постачальників вакцини. Також заборонено розголошувати інформацію про вартість препарату.

Нагадаємо, компанія-посередник Crown Agents, яка закуповує вакцини від COVID-19, отримує за свої послуги відсоток від вартості закупленої партії. За умовами контракту з Україною, це 1%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua