• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

МОЗ продовжило дозвіл на видачу паперових лікарняних: для кого саме

Міністерство охорони здоров'я України дозволить видавати паперові лікарняні в чотирьох випадках

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МОЗ, передає "ДС".

"Міністерство розробило проєкт наказу "Про внесення змін до деяких наказів МОЗ" щодо медичних висновків про тимчасову непрацездатність та електронних лікарняних. Відтак, паперові лікарняні у чотирьох виняткових випадках продовжать видавати до 1 травня 2022 року", — йдеться у повідомленні.

Так, лікарі зможуть виписувати паперові лікарняні, якщо:

  • необхідно продовжити або закрити лист непрацездатності, який був виданий у паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;
  • закінчився термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я. У такому разі рішення про видачу листа непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я, а за її відсутності — головний лікар закладу;
  • відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати його народження, зазначеного в свідоцтві про народження. Лікарняний видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
  • виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листа непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність для усунення таких проблем.

Водночас як зазначають у МОЗ, факт непідключення закладу охорони здоров'я до електронної системи охорони здоров'я не є підставою для видачі паперових лікарняних.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua