• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

МОЗ пропонує Кабміну "привʼязати" зарплати медиків до прожиткового мінімуму

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоровʼя запропонувало на розгляд уряду законопроєкт, який передбачає затвердження рівня заробітної плати для медичних працівників

Документ встановлює, що заробітна плата медиків буде привʼязана до прожиткового мінімуму, інформує "ДС".

"На минулому тижні своїм колегам по уряду я надіслав законопроєкт, підготовлений МОЗом, який встановлює мінімальну заробітну плату та закріплює її в законі, яка буде привʼязана до прожиткового мінімуму", – заявив 16 грудня міністр охорони здоровʼя Максим Степанов.

Таким чином, заробітна плата медиків може зростати разом із рівнем прожиткового мінімуму населення. "Тобто є прожитковий мінімум (станом на 1 грудня 2020 року прожитковий мінімум на одну людину на місяць становить 2189 гривень, — прим. "ДС") у державі, а 10 прожиткових мінімумів, наприклад, повинна складати мінімальна заробітна плата лікаря, аналогічно для середнього і молодшого медичного персоналу", – пояснив очільник МОЗ.

За словами Степанова, подібна практика уже існує в нашій країні. За аналогічним принципом наразі нараховується заробітна плата працівникам прокуратури. 

В МОЗ наполягають на цьому законопроєкті, оскільки при формуванні бюджету ця сума коштів не підлягатиме коригуванню. Згідно з бюджетними запитом МОЗ, ставка лікаря повинна бути понад 20 тис. гривень.

Як писала "ДС", раніше Степанов записав відеозвернення до Ради через зарплати медиків. Втім, парламент не врахував вимоги МОЗ під час ухвалення держбюджету на 2021 рік.

    Реклама на dsnews.ua