• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

МОЗ визначився зі строками та тривалістю локдауну в Україні

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоровʼя не буде пропонувати запроваджувати локдаун в Україні до кінця року, але запропонує жорсткий карантин із перших чисел січня

Про це сьогодні заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, інформує "ДС".

"Усі лікарі розуміють, що з кінця січня і протягом лютого очікується сезонний пік захворюваності на грип. Це призведе до серйозного навантаження на медичну систему, тому до цього періоду потрібно підійти з мінімально можливими цифрами захворюваності на COVID-19, із мінімальною кількістю госпіталізованих із COVID-19", — сказав під час брифінгу Степанов.

Він підкреслив, що Міністерство охорони здоровʼя не буде рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня. "Ми бачимо стабільний приріст нових випадків коронавірусної хвороби без різких стрибків. І ми можемо стверджувати, що наша медична система повністю витримає те навантаження, яке зараз є у звʼязку з COVID-19… Ми точно витримаємо до кінця грудня", — заявив міністр. 

Водночас він додав, що у зв’язку з тим, що рівень захворюваності та рівень госпіталізації залишаються на досить високому рівні, "ми бачимо необхідність збити цю хвилю COVID і довести її до мінімально можливих цифр". 

"Спираючись на медичні і протиепідемічні показники, ми пропонуємо — і будемо пропонувати це уряду — плановий жорсткий карантин з максимальними обмеженнями, починаючи з перших чисел січня. Вважаємо, що тривалість такого карантину для досягнення максимального ефекту має бути три тижні", — підсумував Степанов.

Як писала "ДС", 29 листопада глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що ймовірність введення жорсткого карантину в Україні становить 90%. При цьому Кабмін розглядає так званий "інтелектуальний локдаун". Наступного дня, 30 листопада, у ЗМІ зʼявилася інформація, що у Кабінеті міністрів підтримали рішення про введення жорсткого карантину в період з 23 грудня по 15 січня. Водночас в Офісі президента запевнили, що точної дати введення локдауну ще не має.

    Реклама на dsnews.ua