• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Чоловіка "слуги народу" Скороход затримали. Нардеп звинуватила Офіс президента у політичних репресіях

Реклама на dsnews.ua
Чоловіка народного депутата від фракції "Слуга народу" Анни Скороход затримали правоохоронні органи за запитом Росії. Нардеп назвала затримання помстою за її голосування в парламенті

Таку заяву Скороход зробила, виступаючи у Верховній Раді, інформує "ДС".

"Сьогодні за мої політичні уподобання і бачення, і за те, що я не голосувала так, як мені вказувала фракція, за дорученням одного із заступників Адміністрації президента одному із заступників генпрокурора Каско, до заступника Клименко мого чоловіка затримали незаконно. Підставою стали мої голосування в залі - відстоювання держвласності ГТС, а також червона кнопка проти відкриття ринку землі", - заявила Скороход.

За її словами, рішення про затримання незаконно.

"Рішення про затримання незаконно. Підставою стало запит Російської Федерації 2017 року. До цього ніяких питань не було, а тут після "червоної кнопки" йде затримання мого чоловіка. Я зараз звертаюся до президента, ДБР та інших правоохоронних органів з проханням зупинити свавілля, що ви робите", - сказала нардеп.

"Коли ми йшли з командою і відстоювали президента на виборах, ніхто не думав, що потім нас будуть ламати через коліно. Тому я особисто ще раз прошу президента України Володимира Зеленського зробити доручення правоохоронним органам і припинити тиск на мене і мою сім'ю", - уклала Скороход.

У свою чергу нардеп фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко попросила створити тимчасову слідчу комісію ВР щодо тиску на сім'ю Скороход.

ЗМІ називають чоловіком Скороход Олексія Алякин. Алякин - власник ТОВ "Будівельний комбінат "Прогрес" (ЄДРПОУ: 40087050), профіль - будівництво житлових і нежитлових будівель.

Алякина пов'язують з російським олігархом Павлом Фуксом. Пишуть, що у них були спільні бізнес-інтереси в Росії, зокрема, по банку "Пушкіно" та будівельного бізнесу в Москві.

У 2013 році Алякин в РФ оголосив себе банкрутом. Його заборгованість перед кредиторами досягла суми в 500 млн рублів. У цьому ж році Алякин виїхав з РФ в Україну і отримав українське громадянство. Заснував будівельну компанію "Прогрес Буд" (ЄДРПОУ: 40527742, профіль - виробництво будівельних виробів з бетону), зареєстровану в Борисполі.

У грудні 2015 року Тверський райсуд Москви санкціонував заочний арешт Алякина за звинуваченням в організації великих розкрадань з банку "Пушкіно" - йшлося про суму близько 10 млрд рублів. У федеральний розшук Алякин був оголошений 24 вересня 2015 року, а 20 листопада того ж року його прізвище з'явилося у базі Інтерполу.

9 червня 2018 року Алякин був затриманий співробітниками СБУ за запитом компетентних органів РФ і перебував під екстрадиційним арештом у СІЗО (максимальний термін прийняття рішення - 15 вересня 2019 року). У листопаді 2018 року станом здоров'я запобіжний захід було змінено на домашній арешт.

    Реклама на dsnews.ua