• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

МВС збирається ловити хворих на COVID-19 за допомогою собак

Реклама на dsnews.ua

Міністерство внутрішніх справ України розглядає можливість впровадження проекту з підготовки службових собак для виявлення осіб з ознаками захворювання на COVID-19

Про це повідомила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, інформує "ДС" з посиланням на пресслужбу МВС.

Сьогодні Консультативна місія ЄС (EUAM) провела вебінар з доцентом ветеринарного факультету університету Гельсінкі Анною Гієльм-Бйоркман про те, як правильно тренувати собак-нюхачів для виявлення людей з ознаками COVID-19. Вперше цей превентивний інструмент боротьби з пандемією почали використовувати в Фінляндії в кінці вересня.

Собаки-нюхачі, які зараз працюють в аеропорту Гельсінкі, спеціально навчені виявляти запах вірусу в зразках поту, зібраних на серветках прибувають пасажирів. Як повідомляється, собаці потрібно всього 10 секунд для виявлення особи з ознаками COVID-19. Після цього пасажиру пропонується пройти безкоштовно тест на коронавірус в медичному центрі аеропорту.

Пізніше фінський досвід почали використовувати і інші групи дослідників, зокрема з Великобританії і Франції, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус.

"COVID-19 є глобальним викликом, що вимагає нових та інноваційних підходів. Використання собак виявити COVID-19 — це справді новаторська ініціатива. EUAM має честь мати можливість сприяти передача знань в Україну. Це є частиною підтримки КМЄС для надання допомоги українським партнерам, які борються з пандемією. Ми сподіваємось розвинути цю ініціативу в найближчі місяці", — сказав керівник місії Антті Теему Хартікайнен.

"Для нас досвід ЄС в цій сфері є дуже важливим. Використання службових собак для різних цілей правоохоронної системи вже давно не новина. Кінологічні служби працюють і в Національній поліції, і в державній прикордонній службі, і в Національній гвардії", — зазначила зі свого боку Ковальчук.

За її словами, за час пандемії інфікувалося більше 6 тисяч працівників системи Міністерства внутрішніх справ, 16 з них померли..

Як повідомляла "ДС", за станом на 5 жовтня в Україні зафіксовано 230 236 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 4430 летальних, 101252 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 3774 нових випадків.

    Реклама на dsnews.ua