• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

МВФ змирився з відставкою Смолія і дав рекомендації наступникові

Реклама на dsnews.ua
Міжнародний валютний фонд відзначив досягнення Національного банку України під керівництвом Якова Смолія і чекає, що його наступник зможе забезпечити незалежність регулятора

Про це йдеться в заяві прес-служби фонду, передає "ДС".

"Ми взяли до уваги заяву про звільнення, представлену главою НБУ Смолієм. Під його керівництвом в Україні досягнуто суттєві зрушення в забезпеченні цінової стабільності, що наочно продемонструвало ключову роль незалежного центрального банку у сучасній макроекономічній політиці.

Саме тому незалежність НБУ знаходиться в центрі програми, що підтримується МВФ, і ця незалежність має бути забезпечена і наступником голови", - йдеться в повідомленні, яке цитує "Європейська правда".

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ". В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши неприпустимості політичного тиску.

У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Питання відставки Якова Смолія буде розглядатися на засіданнях профільного комітету Верховної Ради і фракції монобольшинства "Слуга народу", заявив нардеп Данило Гетманцев.

    Реклама на dsnews.ua