• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

МВФ змирився з відставкою Смолія і дав рекомендації наступникові

Реклама на dsnews.ua

Міжнародний валютний фонд відзначив досягнення Національного банку України під керівництвом Якова Смолія і чекає, що його наступник зможе забезпечити незалежність регулятора

Про це йдеться в заяві прес-служби Фонду, передає "ДС".

"Ми взяли до уваги заяву про звільнення, представлену головою НБУ Смолієм. Під його керівництвом в Україні досягнуто суттєві зрушення в забезпеченні цінової стабільності, що наочно продемонструвало ключову роль незалежного центрального банку у сучасній макроекономічній політиці.

Саме тому незалежність НБУ знаходиться в центрі програми, що підтримується МВФ, і ця незалежність має бути забезпечена і наступником голови", - йдеться в повідомленні, яке цитує "Європейська правда".

Нагадаємо, 1 липня голова Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ". В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску.

У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Питання відставки Якова Смолія буде розглядатися на засіданнях профільного комітету Верховної Ради і фракції монобільшості "Слуги народу", заявив нардеп Данило Гетманцев.

    Реклама на dsnews.ua