• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

МВФ ухвалив рішення надати Україні транш у $700 млн

Міжнародний валютний фонд завершив перший перегляд програми stand by для України і за його підсумками вирішив виділити країні другий транш $700 млн і продовжити дію програми до червня 2022 року

МВФ ухвалив рішення надати Україні транш;
МВФ ухвалив рішення надати Україні транш;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті МВФ, повідомляє "ДС".

Згідно з ним у рамках узгоджених пріоритетів політики українська влада зобов'язалася повернути податково-бюджетну політику в режим, що відповідає середньостроковій стійкості боргу, захищаючи при цьому соціально вразливі верстви населення, зміцнюючи управління доходами та знижуючи фіскальні ризики від квазіфіскальних операцій, у тому числі в енергетиці.

Представник МВФ зазначає, що серед інших зобов'язань України – забезпечення незалежності центрального банку та зосередження грошово-кредитної політики на поверненні інфляції до цільового рівня; забезпечення фінансового здоров'я банків, у тому числі через належне управління, з метою відновлення надійного банківського кредитування приватного сектору.

Він уточнив, що з урахуванням першого траншу загальні виплати в рамках stand by становитимуть приблизно $2,8 млрд за загального обсягу програми SDR2.

Рада директорів також схвалила перерозподіл виплат за програмою, більш детальні дані про які поки що відсутні.

Наголошується, що МВФ підтримав економічну програму України, спрямовану на те, щоб допомогти країні впоратися з наслідками шоку, спричиненого COVID-19, підтримати відновлення економіки та просунутися вперед у проведенні важливих структурних реформ для зниження основних факторів уразливості.

Як писала "ДС", Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект, що передбачає виділення з державного бюджету на 2021 рік 3 млрд грн, які будуть направлені на виплату тисячі гривень кожному українцю, який отримав дві дози щеплення від коронавірусу

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua