• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Тисяча вакциновним: Рада попередньо підтримала виділення 3 млрд. грн на виплати

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, що передбачає виділення з державного бюджету на 2021 рік 3 млрд грн, які буде направлено на виплату однєї тисячі гривень кожному українцю, який отримав дві дози щеплення від коронавірусу

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За відповідний законопроєкт "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік" (щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2)" (№6297) проголосували 285 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Як зазначила народний депутат України Олена Шуляк, виділення коштів стало можливим завдяки перевиконанню дохідної частини бюджету. За її словами, уряд найближчим часом презентує механізм, за яким будуть проводитися виплати.

"По-перше, ми підтримаємо всіх вакцинованих, хто через карантин та недостатні заробітки має небагато грошей на свої соціально-культурні потреби. По-друге, ми істотно допоможемо бізнесу, який з цієї ж причини втрачає багато відвідувачів. По-третє, ми зможемо заохотити всіх тих, хто досі ще не зробив щеплення і не вакцинувався", — сказала вона.

Голова підкомітету парламентського Комітету з питань бюджету Леся Забуранна додала, що законопроєкт передбачає створення нової бюджетної програми в загальному фонді державного бюджету, за якою гроші будуть направлені Міністерству економіки.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що держава буде платити громадянам за проходження повного курсу вакцинації тисячу гривень.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua