• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

МВФ затвердив програму Stand-By для України: подробиці

Реклама на dsnews.ua
Виконавча рада Міжнародного валютного затвердив нову програму кредитування Stand-By для України, яка передбачає фінансування у розмірі $5 млрд протягом 18 місяців

Про це йдеться в офіційному повідомленні МВФ, опублікованому на сайті організації, передає "ДС".

Розмір першого траншу складе $2,1 млрд. Решта суми надійде чотирма платежами протягом 18 місяців, зазначено в документі.

У МВФ відзначили, що нова програма націлена на допомогу Україні у вирішенні проблем, пов'язаних з пандемією COVID-19.

У Фонді очікують, що Україна активізує реалізацію ключових структурних реформ, щоб збільшити шанси на повернення до економічного зростання після кризи, пише Liga.net.

"Успішні показники України у стабілізації економіки за останні п'ять років були потужними. Однак необхідно докласти більше зусиль для реформ, щоб забезпечити стабільний і всеосяжний зростання", - відзначають експерти фонду.

У повідомленні вказані пріоритети використання коштів МВФ. Серед них забезпечення середньостроковій стійкості бюджету, збереженні незалежності Центрального банку і гнучкого обмінного курсу, а також на зміцнення фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за рішеннями банків.

"Узгоджені зусилля з реформування, спрямовані на боротьбу з корупцією та зміцнення управління, будуть мати вирішальне значення для забезпечення макроекономічної стабільності та досягнення стійкого і всебічного зростання", - сказано в повідомленні МВФ.

У Фонді зазначили необхідність посилення фіскальної політики після відновлення економіки від коронакризиса, щоб знизити держборг.

"Повне і своєчасне здійснення політики в рамках програми, підтримуваної Фондом, буде мати вирішальне значення для зниження економічних ризиків і створення основи для стабілізації і відновлення", - йдеться в повідомленні МВФ.

Президент України Володимир Зеленський присвятив події, затвердження МВФ програми співпраці з Україною, невеликий пост в своєму мікроблозі в Twitter.

"Україна отримає перший транш від МВФ у розмірі $ 2,1 млрд. Це на $200 млн більше, ніж планувалося спочатку. Нова програма допоможе подолати виклики, спричинені COVID19. У складний час МВФ доводить, що є надійним партнером", - написав глава держави.

Раніше повідомлялося, що уряд України направить перший транш кредиту від Міжнародного валютного фонду на покриття дефіциту держбюджету.

    Реклама на dsnews.ua