• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

"Ми ж по Криму фактично відмовилися": Пристайко запропонував відкласти деокупацію Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Колишній глава МЗС, посол України у Великій Британії Вадим Пристайко вважає, що Україна може поставити на паузу спроби повернути контроль над окупованою частиною Донбасу

Про це він сказав в інтерв'ю «Європейській правді», передає "ДС".

Пристайко розповів, що пропонував президентові Зеленському тимчасово відмовитися від переговорів про відновлення територіальної цілісності, «розуміючи обмеженість наших можливостей», і повернутися до цього пізніше.

«Ми ж по Криму фактично відмовилися. У нас навіть немає переговорної платформи», — підкреслив він.

«Тобто нам треба прийняти рішення: Україна зберігає західний вектор, або ми відновлюємо, повертаємо (контроль на Донбасі, — ред.) і викреслюємо рішення про рух на Захід?» — додав посол.

Пристайко розповів, як саме він бачить розвиток ситуації на Донбасі при такому сценарії: Україна виходить із Мінського формату в разі його неефективності станом на кінець 2020 року, а потім запрошує міжнародну миротворчу місію.

«Якщо проголосувати — то все, миротворці будуть. Тому, щоби зірвати його, Росія повинна підняти руку і проголосувати проти. Якщо вони це зроблять, нам залишається третій варіант — визнати, що на нинішньому етапі ми не можемо реалізувати свої наміри і відновити суверенітет на Донбасі», — зазначив він.

Дипломат зазначив, що вважає неправильною логіку, згідно з якою збереження Мінського формату врегулювання конфлікту прив'язане до продовження антиросійських санкцій Євросоюзом.

Він згоден із тим, що ризик зняття частини санкцій із РФ в разі виходу України з «Мінська» є, проте в самих домовленостях санкції не прописані.

«Але якщо буде вибір між виживанням держави і виконанням до кінця "Мінська", то очевидно, що є пріоритетом. Тому ми за необхідності можемо забути про "Мінськ" просто завтра і сказати: "Все, він закінчився. До побачення!" - заявив посол.

    Реклама на dsnews.ua