• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

МЗС направило Росії ноту протесту через антиукраїнські плакати в Москві (ФОТО)

Міністерство закордонних справ вимагає від російської сторони вжити невідкладних заходів для проведення ретельного розслідування щодо появи навпроти посольства України в Москві образливих плакатів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій 1 квітня на сайті зовнішньополітичного відомства України, інформує "ДС".

"30 та 31 березня в Москві невідомі особи розклеїли на парканах навпроти будівлі Посольства України в Російській Федерації плакати зі світлинами дипломатів Посольства і коментарями образливого характеру. Були також завдані ушкодження службовому авто української дипмісії, яке перебувало на стоянці у місті", — говориться у заяві.

В МЗС підкреслили, що розглядають цю провокацію як чергове грубе порушення Росією положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року, в якій містяться зобовʼязання приймаючої сторони запобігати будь-якому порушенню спокою дипломатичних представництв або образі їхньої гідності, надання гарантій безпеки, недоторканності і поваги дипломатичного агента.

"Вимагаємо від російської сторони вжити невідкладних заходів для проведення ретельного розслідування того, що сталося, притягнення винних до відповідальності, недопущення надалі подібних акцій і забезпечення умов для особистої безпеки і недоторканності українських дипломатів в РФ. Посольство України в Москві направило до МЗС РФ ноту протесту у звʼязку з зазначеною антиукраїнською акцією", — додали українські дипломати.

За даними ЗМІ, в ніч на 31 березня у Москві невідомі обклеїли паркани поблизу посольства України плакатами з написами "Крим – це Росія".

Як писала "ДС", жителі Кубані наприкінці березня повідомили про перекидання важкої військової техніки з Росії до окупованого Криму через Керченський міст.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua